Pilietiškumo ir gynybos mokymai

1 (4)2023 m. birželio 7-9 d. Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos 1-ųjų klasių mokiniams vyko  pilietiškumo ir gynybos pagrindų kursai, kuriuos organizavo šauliai bei KASP atstovas.

Kai lauke taip karšta, labai sunku išsėdėti klasėje, todėl toks neformalus ugdymas lauke yra tikrai puikus sprendimas. Per šiuos mokymus nebuvo daug teorijos, mokėmės viską atlikti praktiškai- juk išgyvenimo įgūdžiai bet kada gali praversti. Per 2 dienas išmokome įkurti laužą naudodami titnagą, statyti kareiviškas palapines, šaudyti bei suteiktas pirmos pagalbos kursas, kuriame mokėmės, ką reikėtų daryti netikėtose situacijose, kaip pavyzdžiui, jei žmogus kraujuoja. Šauliai viską pateikė įdomiai, patraukliai ir linksmai, todėl nebuvo nuobodu. Paskutinę kursų dieną vyko10 km Rokiškio apylinkėmis. Tai nebuvo vien monotoniškas ėjimas. Į programą buvo įtrauktas laužo kūrimas,  anksčiau kursuose išmoktų įgūdžių pritaikymas rišant virves ir statant užuovėjas, sauso davinio ragavimas ir pietūs. Greičiausieji buvo apdovanoti prizais.

Grįžus iš žygio vaikai, kurie kursuose dalyvavo dvi ar daugiau dienų, buvo apdovanoti pažymėjimais ir dešimties procentų nuolaida dažasvydžio pramogoms. Šiais kursais moksleiviai tikrai praplėtė savo akiratį naujomis patirtimis ir įspūdžiais.

I c klasės mokinės Viltė ir Adelė