Apie Niutono dėsnius, dovanotas knygas ir rankdarbių parodas

ceponiene1ceponiene2Fizikiniai dydžiai ir jų vienetai, jėga, masė, Niutono dėsniai, elektrodinamika, astronomijos mokslo pagrindai... Visa tai išliko atmintyje, o fizikos mokslų subtilybes atskleidė mokytoja Aldona Čeponienė. Gerai prisimenu jos pamokas. Dar ir dabar mėgstu analizuoti fizikinius reiškinius ir juos literatūriškai apipavidalinti.

Skaityti daugiau ...

Ji buvo eruditė, estetė ...

Krivickiene1Krivickiene2Juoda spalva, balta spalva, juoda spalva... Šios spalvos man asocijuojasi su šviesios atminties lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Aldonos Krivickienės paveikslu, jos aprangos stiliumi. Ji tokia ir išliks daugelio kolegų ir buvusių mokinių atmintyje.

Skaityti daugiau ...

Kodėl sunku užeiti į kabinetą?

KiseliovaVisada nelengva rašyti apie išėjusius... Iš prisiminimų piešiu auklėtojos Tamaros Kiseliovos portretą. Nedidelėje klasėje, kur dabar dirba anglų kalbos mokytoja Daiva Macijauskienė, buvo IX a klasės kabinetas. Pirmadieniais būdavo rusų literatūros pamoka. Pirmadieniai... Daugiausia kalbėdavo auklėtoja, o mes tylėdavome... Tuomet dar mokėmės šeštadieniais, tad kas gi norės sekmadieniais skaityti rusų literatūros kūrinius?

Skaityti daugiau ...

Nėjusi su dauguma ...

grazina1Dar dirbant Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Rokiškio miesto filiale, gražūs kultūriniai bendradarbiavimo ryšiai siejo mane, buvusią kolegę Sigitą Tvirkutienę, su gimnazijos pradinių klasių mokytoja Gražina Adomavičiene. Kas besuskaičiuos, kiek organizavome bendrų kultūrinių priemonių... Mokytoja Gražina moksleiviuose ugdė kūrybiškumą, o kartu ir griežtai reikalaudavo, kad moksleiviai skaitytų knygas. 

Skaityti daugiau ...

Prasmingo gyvenimo žydėjimas

skaiste1Prisimenu piešimo, braižybos pamokos... Šias disciplinas dėstė mokytoja Skaistuolė Vaičienė. Atmintyje išliko nedaug epizodų: geometrinių figūrų piešimas, mokymas valdyti plunksnas (plakatines, redis) ir rašyti tušu. Per pamokas įgijau šrifto rašymo pradmenis, vėliau visą gyvenimą teko sieti su šriftu, nes studijuojant bibliotekininkystės – bibliografijos mokslą, neišvengiau šių meninių subtilybių.

Skaityti daugiau ...

Daugiau straipsnių...