Kas puošia žmogų

A.DamoševičiusVisada pokyčiai valstybėje neaplenkia ir švietimo sistemos. 1988 m. buvo paskelbta „Bendrojo lavinimo mokyklos koncepcija“. Sutrumpintai šis dokumentas vadinamas „Tautinės mokyklos koncepcija“. Demokratijos proveržis ir viešumas kasdien keitė visus, persitvarkymo idėjos išjudino pedagogų bendruomenę.
Nuo 1988 m. liepos 1 d. Juozui Makutėnui išėjus į užtarnautą poilsį, direktoriumi paskirtas Alvydas Damoševičius. Jis buvo baigęs geografijos mokytojo specialybę. Knygoje „Rokiškio Juozo Tumo- Vaižganto gimnazijai – 100“ rašoma: „Dirbdamas kariniu vadovu rūpinosi mokyklos užklasiniu darbu ir visuomeninei naudinga veikla. Darbe pareigingas, stropus, principingas, reiklus sau ir mokiniams“. Tuo metu raštinės vedėja dirbusi Dalia Žemaitienė yra sakiusi: „Direktorius labai mėgo tvarką. Jam buvo svarbu, kad kabinete būtų pamerkta gėlių ir padėta servetėlė...“
Kaip visuomet ir visur apie buvusį vadovą įdomių istorijų galėtų papasakoti buvę mokiniai, jį prisimena kolegos. Mistikas, filosofas, matematikas Pitagoras yra teigęs: „Statulą puošia išvaizda, o žmogų – jo darbai“. Tokie penkių dešimtmečių trumpi mokyklos istorijos akcentai.
R.Kiselytė