Trečiasis mobilumo vizitas Slovakijoje

LogosBeneficairesErasmus RIGHTfunded

1 (1)2022 m. birželio 12d. 3 mokytojų bei 8 mokinių komanda išvyko į mobilumo vizitą , Spišska Nova Ves mieste, Slovakijoje, Tai jau trečioji Erasmus+ KA229 projekto „Old places – new spaces“ kelionė.

Birželio 13d., pirmadienis. Projekto veiklas tradiciškai pradėjome mokykloje. Turėjome galimybę susipažinti su projekte dalyvaujančiomis šalimis. Mūsų mokiniai paruošė filmuką, reprezentuojantį Lietuvą, du šokius, dainą ir sutartinę. Pastaroji buvo akomponuota skudučiais. Projekto dalyviai buvo sužavėti mūsų pasirodymo. Mes irgi buvome nustebinti tuo, ką parodė Turkijos, Latvijos ir Slovakijos komandos. Slovakai parodė savo mokyklą. Vėliau mokiniai buvo suskirstyti į grupes ir turėjo kuo greičiau ir teisingiau atsakyti į klausimus apie senamiestį. Šių varžybų metu pamatėme, koks gražus yra miestas, į kurį atvykome. Po varžybų miesto centre lipome į bažnyčios bokštą. Iš jo atsivėrė nepakartojama panorama. Vakare mokiniai mus pakvietė  žaisti boulingą. Ten gerai praleidome laiką ir patyrėme daug nepamirštamų emocijų. Dienos nesugadino net vakare aplankęs vasariškas lietus.

Birželio 14d., antradienis. Rytą pradėjome kelione į Aukštuosius Tatrus. Pakilus keltuvu, mums buvo įteikti medaliai už dalyvavimą varžybose, vykusiose pirmadienį. Visi džiaugėmės skaniais prizais, žaidėme žaidimus ir šnekučiavomės. Žygis kalnuose reikalavo atidumo ir išvargino, tačiau vaizdai buvo tikrai to verti. Vėliau vykome į Poprado vandens parką. Dieną užbaigėme vaišindamiesi skaniomis picomis ir dienos aptarimu, nuotraukų peržiūra.

Birželio 15d., trečiadienis. Apsilankėme Pieninių nacionaliniame parke. Pasivaikščiojome po Raudonąjį vienuolyną. Mums buvo įteikta vienuolyno istorija ir instrukcijos, jas visi paeiliui skaitėme, aplankėme ir susipažinome su visomis vienuolyno erdvėmis. Po ekskursijos mūsų laukė pasiplaukiojimas autentiškais slovakų plaustais Dunajec upe. Įdomu tai, kad ši upė skiria Lenkiją ir Slovakiją. Pasiplaukiojimas truko net dvi valandas, per kurias vietinis vedlys Goralas papasakojo daug įdomių istorijų, susijusių su slovakų tautos tradicijomis. Viso plaukiojimo metu negalėjome atitraukti akių nuo didingų kalnų. Pakeliui namo sustojome paragauti tradicinio slovakų maisto. Po skanių ir sočių pietų laimingi grįžome namo.

Birželio 16d., ketvirtadienis.Leidomės į žygį Iliašovce, kurio metu įsitikinome, kokia nuostabi yra Slovakijos gamta. Pakilus į kalną pamatėme itin seną San Souci koplyčią. Antroje dienos pusėje apsilankėme UNESCO mieste Levoče. Įžengėme į Šv. Jokūbo baziliką, kuri garsėja 8 altoriais, iš kurių vienas – aukščiausias medinis altorius pasaulyje. Paskutinis lankytas objektas buvo Spiš pilis. Projekto dalyvius sužavėjo ne tik pilis, bet ir vaizdai, kurie atsiveria nuo pilies kalno.

Birželio 17d., penktadienis. Rytas prasidėjo mokyklos kieme. Mūsų laukė 4 skirtingos dirbtuvės – imbierinių meduolių dekoravimas, sakalininkystė, žvakių gamyba iš bičių vaško bei pažintis su tautiniais slovakų kostiumais. Dekoravome meduolius, pasigaminome po žvakę, kai kurie iš mūsų pasimatavo tautinius slovakiškus kostiumus. Visi nekantravo palaikyti apuoką vardu Rufus ir nu -sifotografuoti su juo. Popietę praleidome Slovakijos Rojuje. Vaizdai gniaužė mums kvapą. Nebekilo klausimų, kodėl ši vieta vadinama Rojumi. Dieną ir visą išvyką vainikavo atsisveikinimo vakaras „Nostalgijos“ restorane. Gavome pažymėjimus, patvirtinančius dalyvavimą projekto mobilume. Apsikeitėme dovanomis ir atsisveikinome su naujais draugais. Atsisveikinti buvo nelengva, bet guodžia mintis, jog rugsėjį vėl susitiksime Lietuvoje.

Deimantė Savickaitė, II e klasės mokinė,  projekto komandos narė