Aukštųjų mokyklų mugė

1 pav  mugė 20232023 m. sausio 19 d. 122  I-IV klasių gimnazistai dalyvavo respublikiniame renginyje „AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ MUGĖ 2023“.

Studijų pasirinkimas kiekvienam jaunam žmogui yra labai atsakingas ir sudėtingas procesas. Jaunuoliams pirmame profesinio kelio pasirinkimo etape itin aktualu turėti ir puoselėti karjeros ateities viziją: kuo norima tapti ir kokių sprendimų bei veiksmų prireiks, kad tai pasiektų. Tam, kad susikurtų teisingą viziją ir realius tikslus, kad ši vizija vieną dieną virstų realybe, jaunam žmogui jau dabar reikia priimti argumentuotus sprendimus: domėtis studijų pasiūla, rinkti informaciją, įvertinti savo turimus talentus ir jų pritaikomumą ateities profesijai, konsultuotis su ekspertais, savo sričių žinovais.
„AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ MUGĖ 2023“ – būtent ta vieta, kur gimnazistams buvo suteikta visa aktuali ir reikalinga informacija ateities karjeros vizijai puoselėti.

Renginyje buvo galima susitikti su visų Lietuvos didžiųjų universitetų atstovais, šiais metais būsimiesiems studentams buvo  pristatyta  ne tik platus spektras sėkmingiausių ir populiariausių studijų programų, bet ir naujos  arba atnaujintos  programos. Šalies kolegijos mugėje pristatė tiek studijas, tiek jų išugdomų gebėjimų įvairovę, kompetencijas, ypač  vertinamas šiandieninėje darbo rinkoje. Profesinio mokymo įstaigos jaunuolius kvietė susipažinti su profesinio mokymo programomis, savo pomėgius ir talentus paversti ateities karjera.

Mugės lankytojai buvo kviečiami pasiklausyti universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų skaitomų motyvacinių pranešimų ir karjeros sėkmės istorijų. Savo pranešimuose dėstytojai ir studentai išsamiai ir dalykiškai papasakojo  apie karjerą, studijų kryptis, studijų pasirinkimo reikšmę ateities karjerai, papildomas galimybes , kurias sukuria studijos ir profesinis mokymas.  Per visą mugės dieną  buvo  galima pasiklausyti net 20-ties pranešimų.

Karjeros konsultantė  Rimutė Valentienė