Išvyka į „Teltoniką“

Teltonika (1)Teltonika (2)Gruodžio 1d. 18 gimnazistų lankėsi vienoje iš aukštųjų technologijų įmonių ,,Teltonika ‘‘,įsikūrusių Kaune . Lietuvoje veikianti  „Teltonikos“ prekės ženklo įmonė projektuoja ir gamina išskirtinius, saugius ir patikimus interneto produktus, taip pat rūpinasi  pardavimais ir technine pagalba tokiuose didžiuosiuose pasaulio miestuose kaip Torontas, Meksikas, Lima, San Paulas, Santjagas, Kasablanka, Johanesburgas, Nairobis, Kyjivas, Almata, Dubajus, Karačis, Bengalūras, Kvala Lumpūras, Džakarta, Honkongas, Sidnėjus. Šioje įmonėje Kaune dirba 446 darbuotojai, jų amžiaus vidurkis 28 metai.

Ši aukštųjų technologijų įmonė rūpinasi  ir būsimais darbuotojais ,todėl antrus metus iš eilės 100-ui pirmakursių, kurie pasirinko technologijų mokslų kryptį, įteiktos  vardinės 3000 eur Teltonikos stipendijos.

Gimnazistai buvo sužavėti darbo sąlygomis: ofisais, gausybe įrengtų poilsio zonų. Jau keletas panoro dirbti šioje įmonėje.

KTK (1)KTK (2)Gimnazistai dar spėjo aplankyti ir pasižvalgyti po KTK ,dalyvavo edukacijoje ,,Žaibas- gamtos stebuklas ar kasdienybė“. Edukacijos dalyviai sužinojo  apie žaibų tipus, kaip nuo jų apsisaugoti ir kaip su jais ,,susidraugauti‘‘. Stebėjo  laboratorijoje gaunamus jonizacinius, kibirkštinius, elektros lankinius, slystančius žaibus bei elektrinį vėją. Sužinojo  apie elektros energijos perdavimo per atstumą būdus. Susipažino  su Teslos rite ir jos generuojamais žaibais.

Karjeros koordinatorė Rimutė Valentienė