Susitikimas su kuratoriumi L.Kulikausku

1 (7)Kovo 3 ir 8 dienomis IIb klasės mokiniai dalyvavome projekto ,,Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje” susitikimuose su kuratoriumi Luku Kulikausku. Kovo 3 dieną sukūrėme pabėgimo kambarį gimnazijos Senųjų rūmų aktų salėje. Temą pasirinkome integruodami muzikos ir dailės pamokas. Muzikos pamokos tema - kompozitorius M. K. Čiurlionis ir jo sukurta simfoninė poema ,,Jūra”, o dailės - hepeningas. Pasitelkę šias dvi temas sugalvojome, kokias užduotis galima būtų atlikti mūsų pabėgimo kambaryje. Išbandyti kambario pasikvietėme IIa klasės mokinius, kurie turėjo galimybę pasijusti kaip paplūdimyje prie jūros.

Kovo 8 dieną su mokytojomis Inga Vagone ir Vida Stalioniene nukeliavome į Antalieptę, kur mūsų laukė Ignalinos mokiniai, taip pat dalyvaujantys šiame projekte. Turėjome galimybę susipažinti su Ignalinos mokinių kuratore, garsia aktore Giedre Giedraityte. Antalieptėje dirbančios savanorės iš Italijos mums pravedė ekskursiją, supažindinusią su šiuo miesteliu. Teko pabūti uždarytame Antalieptės vienuolyne, todėl ant mūsų pietų stalo buvo patiektas XVI amžiaus populiariausias vienuolyno troškinys. Po skanių pietų pažiūrėjome ignaliniečių sukurtą trumpametražį filmą ,,Mokyklos užgrobimas”. Aptarėme jų filmą ir pristatėme mūsų sukurtą pabėgimo kambarį kompozitoriaus M. K. Čiurlionio simfoninės poemos ,,Jūra” ir hepeningo tema. Iš pabėgimo kambario ištrūkti bandantys mokiniai buvo sutrikę, nes tokį išbandymą patyrė pirmą kartą. Apibendrinę projekto rezultatus saugiai grįžome į Rokiškį.

Programą „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“ įgyvendina asociacija „Kūrybinės jungtys“. Programa yra Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vykdomo Kultūrinės edukacijos sistemos modernizavimo projekto dalis. Asociacijos „Kūrybinės jungtys“ strategiją remia Lietuvos kultūros taryba.

Parengė II b klasės mokinė Auksė Lapinskaitė