Kūrybinės mintys, gimusios bibliotekoje

1 (1)Tęsiasi projekto „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“ Mokytojų klubo užsiėmimai. Šį kartą susitikimo vieta buvo Rokiškio Juozo Keliuočio viešoji biblioteka. Svetingos bibliotekininkės aprodė renovuotas erdves. Kad ir kiek kartų būtum bibliotekoje, visada sužinai, pamatai ką nors naujo. Juozo ir Alfonso Keliuočių palikimo studijų centre mus pasitikusi bibliotekos direktorė ir šio centro pirmininkė Alicija Matiukienė pasidžiaugė naujais eksponatais: autentišku Juozo Keliuočio stalu, senu radijo aparatu, kuriuo vis dar galima pasiklausyti plokštelių iš gausios Juozo Keliuočio kolekcijos.

Prisilietėme prie istorijos – pavartėme senus ,,Naujosios Romuvos“ numerius. Pažintis su istorija tęsėsi ir toliau: galėjome pavartyti, paliesti rankomis, paskaityti senuosius bibliotekos leidinius, pajusti tų senųjų knygų kvapą.  Gal dėl to, kad užsiėmimas vyko tokioje rimties, paslapčių ir išminties pilnoje erdvėje, ir mums netrūko įvairių kūrybinių minčių.   Kuratorė Julija Mažuolienė pasiūlė sugalvoti, kokias integruotas pamokas galima organizuoti bibliotekoje. Dirbdami grupėmis pasiūlėme tikrai nemažai idėjų, kaip galima sieti fiziką, muziką, matematiką, psichologiją, literatūrą, dailę. Vėl priėjome išvadą, kad dirbant kartu gimsta daugybė nuostabių minčių. Tikime, kad ne vieną iš jų pritaikysime savo pamokose.  

Programą „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“ įgyvendina asociacija „Kūrybinės jungtys“. Programa yra Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vykdomo Kultūrinės edukacijos sistemos modernizavimo projekto dalis. Asociacijos „Kūrybinės jungtys“ strategiją remia Lietuvos kultūros taryba.

Jolanta Augulienė