Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje

1 (1)Pamažu mūsų gimnazijoje  įsibėgėja naujas projektas  „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“. Tai tęstinė programa, skirta atskleisti ir ugdyti mokinių ir mokytojų kūrybingumą, kritinį mąstymą ir kitas svarbiausias kompetencijas. Projekte dalyvauja II b klasės mokiniai bei mokytojų komanda, susibūrusį į „Mokytojų klubą“.

Projekto kuratorės, mokytojos Inga Vagonė ir Vida Stalionienė, rugpjūčio 27 d. Kaune ir spalio 8 d. Vilniuje dalyvavo  renginiuose, kur turėjo galimybę gyvai išgirsti projekto pristatymą, sutikti projekto koordinatorius-kūrėjus, užmegzti ryšį su kitomis mokyklomis-dalyvėmis.

Jau įvyko du II b klasės mokinių užsiėmimai su kūrėju Luku Kulikausku. Spalio 22 d. jie susitiko Zoom platformoje: susipažino, grupėmis atliko įvairias užduotis: „skrido“ oro balionu,  kartu skraidino  svajones, norus ir baimes, piešė „mąstymo“ upę, žymėjo mąstymą lemiančius  veiksnius.  Spalio 27 dieną mokiniai su kūrėju susitiko gyvai mokykloje. Kartu su mokytojomis Rita Stalioniene, Renata Stanišauskiene ir Inga Vagone kūrėjas Lukas Kulikauskas vedė smagius integruotus lietuvių kalbos-dailės ir geografijos-dailės užsiėmimus.

Programą „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“ įgyvendina asociacija „Kūrybinės jungtys“. Programa yra Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vykdomo Kultūrinės edukacijos sistemos modernizavimo projekto dalis. Asociacijos „Kūrybinės jungtys“ strategiją remia Lietuvos kultūros taryba.

Inga Vagonė