Ahhaa mokslo centre

AHHAA mokslo centras (1)2019 metų birželio 13 dieną didelė grupė Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos mokinių lydimi 4 mokytojų, lankėsi tartu AHHAA mokslo centre. Į išvyką vyko geriausiai besimokantys gimnazijos moksleiviai bei gimnazijos akademinių klasių moksleiviai.

Nors atstumas iš Lietuvos iki Tartu nėra mažas, važiuoti ten iš tiesų verta. Tartu įsikūręs mokslo centras „Ahha“ save vadina vieninteliu ir išskirtiniu Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Ir tai yra tiesa. Ekspozicija prasideda dar neįėjus į muziejų. Prie įėjimo į „Ahha" jau pasitinka pirmieji eksponatai. Prie rūbinės įrengtas labai didelis stalas ir kėdės arbatai gerti. Čia įrengti suoliukai prisėsti nevilioja – jie iš šono atrodo prismaigstyti mažų vinių. Tačiau tik atrodo. Kai išbandai, supranti, kad klydai.

Mokslo centro "Ahhaa" ekspoziciją sudaro pastovioji dalis ir keičiama paroda. Daugiau kaip 3000 kvadratinių metrų teritorijoje yra kelios salės: technologijų salė, vandens salė, gyvosios gamtos, matematinė ekspozicija ir t.t. Vienas iš labiausiai akį traukiančių eksponatų - 8 metrų aukštyje įrengtas dviratis ant lyno. Juo važiuojant nukristi neįmanoma, nepaisant to, išbandyti drįsta tik patys drąsiausieji. Vandens salėje sausu išlikti praktiškai neįmanoma, todėl čia galima rasti apdairiai paliktų vaikiškų neperšlampamų apsiaustų, kuriais rekomenduojama apsirengti vaikams, jei jie nori išmėginti čia esančius eksponatus.

Smagiausia tai, kad visus centre esančius eksponatus galima liesti. Net ne galima, o būtina! Nors ir trumpa diena, bet dar radome laiko ir Tartu senamiesčiui. Ši diena prabėgo labai greitai. Nors kelionė labai išvargino, bet į namus grįžome pakilios nuotaikos ir pilni įspūdžių.

Jolanta Bernienė, Danutė Ramanauskienė