Gimnazijos mokytojai metus pabaigia metodine-edukacine išvyka

1 (1)Birželio 16-17 dienomis grupė Juozo Tumo- Vaižganto gimnazijos pedagogų ir kitų darbuotojų dalyvavo gimnazijos metodinės tarybos ir profsąjungos suorganizuotoje 2 dienų išvykoje.

Metodinės- edukacinės išvykos programa buvo prasminga, turininga ir kartu nuotaikinga. Pirmiausia mes apsilankėme Kupiškio Lauryno Stuokos- Gucevičiaus gimnazijoje. Šios gimnazijos direktorius Virgilijus Žilinskas pasidžiaugė savo gimnazijos mokinių pažangos rezultatais ir paaiškino, kokiomis priemonėmis jie yra pasiekiami. Metodinės tarybos pirmininkė Jurgita Valkauskienė pristatė kolegialaus grįžtamojo ryšio metodiką. Kilo idėja neapsiriboti šuo susitikimu, bet tęsti bendradarbiavimą su šia gimnazija. Direktorius V. Žilinskas padovanojo mūsų bibliotekai tris knygas apie Kupiškio L. Stuokos- Gucevičiaus gimnaziją, viena iš jų keliaus į autografuotų leidinių kolekciją.

Daug pozityvių emocijų visi išvykos dalyviai patyrė edukacijoje apie šitake grybus. Šitake grybų ūkio Jelgavos rajone (Latvija) savininkas Janis Volksons ne tik įtaigiai ir linksmai papasakojo savo verslo atsiradimo ir kūrimosi istoriją, bet negailėjo šmaikščių patarimų norintiems tuo užsiimti. Čia degustavome šviežių ir džiovintų šitake grybų, ragavome šitake sriubą, duoną ir užtepėlę su šiais grybais.

Pakeliui į Jūrmalą užsukome į Jelgavą pasigėrėti smėlio skulptūromis. Kiekviena smėlio skulptūra įkvėpta legendinių muzikos hitų. Žavėjomės menininkų išradingais ir originaliais darbais, tarp jų buvo trijų lietuvių autorių kūriniai.

Dar vienas nuostabus aplankytas objektas buvo Kemerių nacionalinis parkas. Pasivaikščiojimas ilguoju (3.4 km.) pažintiniu taku ne tik pripildė plaučius tyro oro, bet ir išvėdino galvose susikaupusius mokyklinių darbų rūpesčius. Ne ką mažiau teigiamų emocijų ir potyrių kiekvienam dalyviui suteikė pasivaikščiojimas Jūrmalos gatvelėmis bei pajūriu ir tradicinis saulės palydėjimas į jūrą.

Šalia visų lankytų objektų išvykos dalyviams teko atlikti ir keletą kūrybinių užduočių: sudėlioti žodžius į haiku, klausinėti ir atspėti, koks daiktas slepiamas maišelyje, ar užbaigti mūsų gimnazijos seno bičiulio Jono Laurinavičiaus šmaikštų aforizmą. Išvyka buvo pilna naujų patirčių ir puikios nuotaikos. Su tuo ir keliaujame į atostogas.

Irena Laužadienė, gimnazijos metodinės tarybos pirmininkė