Linkmenų fabrikas

VGTU Tech (2)      Lapkričio mėn. 4 d. Rokiškio Juozo Tumo - Vaižganto gimnazijos komanda – direktorė R. Pranckūnienė, direktorės pavaduotoja R. Mauricienė, mechaninės inžinerijos mokytojas V. Mauricas ir fizikos mokytoja V. Stalionienė  - dalyvavo VILNIUS TECH kūrybiškumo ir inovacijų centro renginyje ,,LINKMENŲ fabrikas“, skirtame VILNIUS TECH klasių 2022 – 2023 m.m. veiklai aptarti.

      Renginio metu SPIC vyr. specialistė Viktorija van Dalfsen pristatė veiklos planus ir pasiūlymus 2022-2023 m. m., aiškino, kaip bus vykdomas laboratorinių darbų organizavimas, nuotolinės veiklos, pažymėjimų gavimo sąlygos. Pabrėžė, kad pažymėjimas prideda 1 balą stojant į VILNIUS TECH universiteto mokamas vietas.

      SPIC direktorė J. Rožėnė pristatė naujienas – užsiėmimų paketus moksleiviams. Norimų užsiėmimų paketą išsirinks mokykla. Tuomet mokykloje apsilankys VILNIUS TECH ir pateiks tai, kas numatyta pakete.

VGTU Tech (1)      Stipendijų programą ,,Ateitis priklauso man“ pristatė TELTONIKA projektų vadovė G. Gaubienė. Ji trumpai supažindino su TELTONIKOS įmone, jos veikla Lietuvoje, gaminama produkcija ir produkcijos realizavimu 120 pasaulio šalių. Įmonės siekis – padėti jauniems talentams, skatinti rinktis technologijų ir inžinerijos srities studijas. Todėl penkerius metus šiam tikslui skiria 1,5 mln. eurų: kiekvienais metais stipendiją skirs 100 studentų, t.y. per 5 metus stipendiją gaus 500 studentų. Šiam tikslui skirta 1,5 mln. eurų. Iš TELTONIKOS gauta stipendija neįpareigoja atidirbti įmonėje, nedraudžia gauti kitų stipendijų.

      VILNIUS TECH verslo ir vadybos fakulteto prodekanė doc. dr. K. Taujanskaitė supažindino su studijų programomis. Pabrėžė, kad trijų studijų programos dėstomos ne tik lietuvių, bet ir anglų kalbomis, supažindino su galimybe, bendradarbiaujant su užsienio universitetais, gauti du bakalauro diplomus.

       Po teorinių paskaitų vyko ekskursija po ,,LINKMENŲ fabriko“ dirbtuves.

                                                                                                         mokytoja Vida Stalionienė