Gimnazistų edukacija MO muziejuje

MO pamoka (6)Balandžio 2 d. MeHuSo akademinė klasė MO muziejuje dalyvavo naujoje  integruotoje dailės ir lietuvių kalbos pamokoje "Pa(si)vertimai graikų mitologijoje ir lietuvių tautosakoje".

MO muziejuje šurmuliuoja darbininkai, kabinami paveikslai, ruošiamasi naujos parodos ,, Žmogus, gyvūnas, robotas’’ atidarymui balandžio 6 dieną ‘’.  Padedant rašytojai Ilonai Ežerinytei, gimnazistai bando analizuoti visiems gerai žinomą lietuvių liaudies pasaką “Eglė žalčių karalienė”. Iškeliamas klausimas, ar tai tikrai yra pasaka, o gal mitas ar sakmė? Kokie pasivertimai vyksta ir kodėl? Po trumpų diskusijų ir pratybų skiriama kūrybinė užduotis. Mokiniai tyrinėja paveikslus bandydami įžvelgti užuominas savo istorijoms, kuriose įvyksta metamorfozės ar metempsichozės.

Ši pamoka suteikė ne tik literatūrinių žinių, bet ir leido pažvelgti į literatūrinius bei dailės kūrinius kitaip, suteikė puikią progą pasireikšti mokinių kūrybiškumui, o kūrybiškumas labia svarbus jaunam žmogui.

Pamokos dalyvių atsiliepimai. Greta M. IIId kl. ,, Jaučiausi pamaloninta, kad mūsų MeHuSo akademinės klasės mokiniai buvo pirmieji išbandę naują MO edukacinį užsiėmimą. Galėjome taisyti, kritikuoti, keisti programos eigą ir dėl to pamokos kūrėja Ilona Ežerinytė buvo mums dėkinga. Taigi jaučiausi svarbi konstrukcijos dalis, kuri prisidėjo prie MO muziejaus veiklos kūrimo.”

Liudvika B. IIId kl. ,,Buvo tikrai įdomi veikla, nemaniau, kad tyrinėjant mitus bus linksma, bet tikrai buvo  šaunu’’. Sužinojau daugiau apie mitus ir man patiko juos tyrinėti, supratau ,kad mitologija mane domina ir kad tai, ką sužinome per lietuvių kalbos pamokas, yra tik labai maža dalis visumos.

Parengė: Irena Laužadienė, MeHuSo akademinės klasės kuratorė