Žemės diena

zd2022 (6)Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima pasaulinė Žemės diena – astronominis pavasaris. Kovo 20-oji pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Nacionalinė žemės tarnyba pasaulinės Žemės dienos proga kviečia kiekvieną Lietuvos gyventoją  prisiminti, jog Žemė – tai ne tik nekilnojamasis turtas, kurį galime parduoti ar išnuomoti, kad galime ūkininkauti ar statyti statinius. Žemė – tai gamtos mums teikiamas turtas, tai vertybė, kurią turime puoselėti ir saugoti, kad ja galėtų naudotis ir džiaugtis ateities kartos.

 Kovo 21 dieną „Romuvos“ padalinio I klasių mokiniai minėjo Žemės dieną. Vyko protmūšis, moksleiviai atliko užduotį apie rūšiavimą. Klasės, susiskirsčiusios į penkias komandas,  atliko eksperimentines, kūrybines  užduotis. Renginio pabaigoje rungėsi komandų kapitonai. Moksleiviams užduotis paruošė gamtos, socialinių mokslų ir dailės mokytojos.

 Būkime atsakingi Žemės gėrybių naudotojai. Kiekvienas kasdien  galime padėti Žemei – atsakingai naudodami  vandenį, elektros energiją. Kaskart, norėdami išspausdinti dar vieną dokumentą, pagalvokime, ar tikrai verta naudoti popierių, o gal užtektų elektroninio varianto. Saugokime Žemę ir ji mums pasakys AČIŪ!

Margarita Zadorožnienė