„Accelerator_x“ dalyviai „Litexpo“ kalėdinėje mugėje

1 (1)    Gruodžio 11- tą  dieną „Litexpo“ kongresų ir parodų rūmuose įvyko tradicinė „Lietuvos Junior Achivement“ kalėdinė  mugė. Joje mokomosios bendrovės, dalyvaujančios „Accelerator_x“ programoje, pirmą kartą pristatė savo sukurtus produktus. „Litexpo“ lankytojų laukė 130 atrinktų jaunųjų bendrovių – beveik 400 mokinių. Tarp jų ir mūsų gimnazijos LidUp komanda, pristačiusi daugkartinio naudojimo dangtelį puodeliui.

Kalėdinėje mugėje – antreprenerystės užuomazgos

 „Kiekviena eXpo yra tikra antreprenerystės šventė. Mokinių verslai kasmet nustebina vis labiau“,-

pasidžiaugė Andželika Rusteikienė, „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė. Organizatorė paminėjo, kad šiemet mokyklose veikia rekordinis jaunųjų verslų skaičius -  daugiau nei 800 bendrovių. Mugės lankytojai galėjo susipažinti su 130.

 Anot A. Rusteikienės, įkurdami savo bendroves, antreprenerystės šiemet mokosi daugiau nei 3000 vaikų. „Accelerator_x“ programos metu jie praeina visą verslo kūrimo kelią – patys renkasi pradinį kapitalą, platindami akcijas, kuria produktus, pardavimo ir rinkodaros strategijas, dirba komandoje, o baigę mokymosi metus — bendrovę uždaro.

 Moksleivių kasdienybė- inovacijos

 Rusteikienė pabrėžė, kad šių metų mugė išsiskyrė inovacijų gausa. Organizatorė pasakojo, kad „Accelerator_x“ programos metu moksleiviai yra skatinami drąsiai pristatyti inovacijas, vertės kūrimą savo bendruomenei — todėl mugėje buvo  originalių kasdienių problemų sprendimų.

LidUp komandos nariai ir kitų gimnazijos mokomųjų bendrovių atstovai iš kompetentingos komisijos narių gavo patarimų, įvertinimų, turėjo galimybę įsivertinti savo veiklas, pamatyti kitų bendraamžių kuriamus produktus. Visa tai leis mokiniams patiems priimti tolesnius svarbius, su jų verslu susijusius sprendimus. Labai džiugu, kad yra mūsų gimnazijoje mokinių, kurie su entuziazmu ir atsakomybe vysto savo verslo idėją. Viena iš  komandų - E.S.U.,  gaminanti sveikus užkandžius.

Moksleivių, dalyvavusių renginyje, įspūdžiai:

,,Išvyka į eXpo paliko daug gerų įspūdžių. Patiko, kad žmonės susidomėjo mūsų produktu, kurį sukūrėme dirbdami komandoje. Renginio metu visos dalyvaujančios komandos parodė kūrybiškumą ir išradingumą, pristatydamos savo verslo idėjas. Šios išvykos metu supratau, kad verslą kurti įdomu, bet  reikia įdėti daug pastangų.‘‘ ( Deimantas Navickas)

    Toks renginys, kaip eXpo, suteikia kiekvienam moksleiviui galimybę „pasimatuoti“ verslininko kostiumą ir išbandyti save naujoje erdvėje. Pamatėme, ką mūsų prekė reiškia žmogui. Gavome daug naudingų patarimų iš komisijos narių. Tokie renginiai motyvuoja mokinius siekti tikslų ir rezultatų, kurie gali pakeisti kiekvieno gyvenimą. Komanda E.S.U.

Ekonomikos ir verslumo mokytoja Rima Petkevičienė