Nuo Beyoncės iki BMW

Vasario 4 d. skaitmeninių įgūdžių mokykla VšĮ „Turing School“, vykdanti projektą „Prisijungusi Lietuva“, nuotoliniu būdu gimnazijos III klasių mokiniams vedė užsiėmimą tema „Nuo Beyoncės iki BMW“ apie dirbtinį intelektą.

Dirbtinis intelektas yra mašinos sugebėjimas parodyti  žmogui  galimybes, tokias kaip: argumentavimas, mokymasis, planavimas ir kūrybiškumas. Dirbtinis intelektas leidžia techninėms sistemoms suvokti savo aplinką ir išspręsti problemas, siekiant konkretaus tikslo. Kai kurios dirbtinio intelekto technologijos egzistuoja daugiau nei 50 metų, tačiau pažanga skaičiavimo galios srityje, milžiniškų duomenų kiekių prieinamumas ir nauji algoritmai pastaraisiais metais lėmė didelį šuolį.

„Turing School“ IT mokytoja Kamilė Naujalytė mokiniams pristatė dirbtinio intelekto tipus ir galimybes: kaip dirbtinis intelektas taikomas pramonėje, medicinoje, kaip dirbtinio intelekto programos keičia mūsų kasdieninį gyvenimą. Lektorė akcentavo, kad Lietuvoje didelė dalis darbo vietų visiškai automatizuotos, todėl labai svarbu, kad būtų galima kuo daugiau parengti aukštos kvalifikacijos informatikos specialistų, gebančių kurti intelektines programines sistemas, taikant mašininio mokymo, vaizdų atpažinimo bei duomenų apdorojimo ir analizės algoritmus.

Paskaitos pabaigoje mokiniai buvo pakviesti atsakyti į testo klausimus, įsivertinti, ką nauja sužinojo apie dirbtinį intelektą.

IT mokytojos Vaida Dagytė ir Jūratė Matiukaitė