Lietuva - Europos sąjungos narė

pil pamoka (1)Pilietiškumo pamoka „Lietuva- Europos Sąjungos valstybė“ Gegužės 7 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi diplomatas, teisininkas, buvęs LR užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas.

Svečias papasakojo apie Lietuvos kelią į ES. Jis buvo vyriausias Lietuvos derybininkas Lietuvai stojant į ES. Sužinojome ES svarbą Lietuvai: pripažinimas, kad Lietuva yra vakarų dalis, didesnė rinka, pil pamoka (2)politinės galimybės ir sugumo garantijos, dalyvavimas formuojant ES sprendimus, modernizacija ir technologijų prieiga. Buvome supažindinti kokius „namų darbus“ Lietuva turėjo atlikti prieš stojant į ES: Ignalinos atominės elektrinės uždarymas, susitarimas dėl ES paramos ūkininkams, Kaliningrado sritis situacija. Vygaudas Ušackas taip pat priminė kodėl Europos parlamentas yra svarbus tiek Lietuvai, tiek visai ES: išreiškiama nuomonė dėl klimato kaitos, ES biudžeto skirstymas, ES vieningumo palaikymas.
Svečias maloniai atsakė ir į mūsų užduotus klausimus. Paklaustas ką mano apie Europos kariuomenės sukūrimą, jis pasisakė už tai, kad Europa palaipsningai įgytų ginkluotasias pajėgas sąveikoje su NATO. Taip pat išreiškė savo palaikymą referendume dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo. Paklausus ar ES skirti pinigai buvo įsisavinti taip, kad teiktų pridėtinę vertę, Vygaudas Ušackas atsakė, kad Lietuva skirtus pinigus galėjo investuoti išmintingiau, didesnį dėmesį skirti švietimui ir mokytojų atlyginimams, pritaikyti Airijos arba Portugalijos planą.
Atsisveikinant svečias mokiniams palinkėjo dėmesingumo, drausmės, išlaikyti nuolatinį alkį žinioms ir taip pat sėkmės abiturientams.

Eglė Mikšytė IIb klasės mokinė.