Vasario 16 - osios  renginiai gimnazijoje

 Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo  dienai gimnazijoje įvyko renginiai ,skirti  Vasario 16- ajai paminėti.

 Antrų gimnazinių klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje istorijos-pilietiškumo pamokoje „Dvi  Vasario 16 - osios“.  Buvo susietos dvi datos - 1918 metų Vasario 16 - oji diena, kada Lietuvos Taryba paskelbė Nepriklausomybės atkūrimo aktą ir 1949 metų Vasario 16- oji diena, kada Lietuvos partizanų vadai taip pat priėmė Nepriklausomybės deklaraciją. 

 Pamoką vedė mokiniai D. Mikalkėnas, V. Stundžėnaitė ir  G.Marmokas . Pamokos metu buvo susipažinta su abiejų deklaracijų turiniu ir svarba valstybei.  Kitas pamokos akcentas - dailininko Mariaus Kulbio parodos ,,Mano dovana Lietuvos partizanams“ atidarymas ir pristatymas. Parodą pristatė Obelių muziejaus vedėjas V. Kazlauskas. Paroda bus eksponuojama „Romuvos“ padalinio II aukšto fojė. Mokiniai galės ne tik su ja susipažinti, bet ir atlikti specialiai tam paruoštas užduotis. Gimnazistai, geriausiai atlikę užduotis,  bus apdovanoti muziejininkų įsteigtais prizais. Pamokos metu buvo klausiama mokinių nuomonės apie istorijos poveikį pilietiškumo ugdymui. Įdomių ir prasmingų minčių išgirdome iš gimnazistų Tautvilės Jasiulevičiūtės  ir Ąžuolo Jankausko lūpų. Jų mintis galima išgirsti gimnazijos Facebook paskyroje.

 Penktadienio rytas „Romuvos“ padalinyje prasidėjo bendruomenei atliekant valstybės himną bei prisimenant Gedimino kalno vėliavos istoriją, kuri 2014 m. atkeliavo į mūsų gimnaziją kaip dovana už pilietiškumo ugdymą .

 Vėliau I gimnazinių klasių mokiniai rinkosi į aktų salę, kur vyko valstybės atkūrimui skirtas protų mūšis. Tarpusavyje varžėsi pirmų gimnazinių klasių komandos. Renginį organizavo ir vedė mokinių seimas, o į klausimus geriausiai atsakinėjo I d klasės mokinių komanda.  

                                                  Istorijos mokytojas Erikas Gaigalas