Žinių medžioklė – stiprūs kartu

1 (1)1 (2)           2022 m. spalio 14-ą dieną Juozo Tumo- Vaižganto gimnazijos  ,,Romuvos” padalinio I- IV klasių mokiniai Vilniuje  dalyvavo apie saugumą ir istoriją paruoštose orientacinėse varžybose ,,Žinių medžioklė – stiprūs kartu“ . Varžybas organizavo Civic Resilience Initiative (CRI) kartu su partneriais - Nyderlandų ambasada Lietuvoje ir NATO atstovais.

       Renginio metu dalyviai turėjo įgyvendinti organizatorių parengtas užduotis, kurios buvo įtraukiančios ir skatinančios mąstyti. Atliekant užduotis buvo galima  naudotis  įvairiomis priemonė mis, tokiomis kaip mobilieji telefonai ir vieša prieinama informacija internete, ypač pravertė praeivių pagalba. Užduotys buvo pateiktos QR kodų pagalba. Žaidimo metu dalyviai ieškojo įvairiausių vietų, susijusių su  Lietuvos naryste NATO, krašto apsauga, istorinėmis figūromis ir kt.  Varžybų atlikimo vietoje dalyvius pasitiko EFO kariai, Šaulių sąjungos atstovai, saugumo ir gynybos ekspertai. Norint rasti užuominą, komandoms reikėjo vykdyti įvairias užduotis - nusifotografuoti prie Krašto Apsaugos Ministerijos pastato, rasti Signatarų namus, atminimo lentelę Džordžo Bušo kalbai Lietuvoje, paminklinį akmenį, kur turi stovėti Tautos namai, Vilniaus gatvėse atrasti pagrindinį Nyderlandų herbo simbolį - liūtą, sudalyvauti NATO karių paruoštoje estafetėje ir iššifruoti Morzės bei NATO abėcėles.

      Užduočių atlikimas reikalavo komandinio darbo, atidumo ir spartumo, kadangi komandos buvo vertinamos pagal užduočių įvykdymo kokybę ir greitį. Prizines vietas laimėję dalyviai gavo dovanų - karinio maisto davinio asortimentą ir simbolinę Nyderlandų atributiką. Gimnazistai grįžo namo kupini gerų emocijų ir naujų žinių. Dėkojame mokytojoms Indrai Kazulėnienei bei Jolantai Dirsienei už suteiktą galimybę išbandyti ir fizines, ir protines jėgas, ir prasmingai praleistą laiką.

                                                                                                    Skaistė Pakaušytė