Prisijaukinkime žodį, paukštį, debesį...

Meninio skaitymo konkursas ,,Prisijaukinkime žodį, paukštį, debesį...“ 2020 m. sausio 22 d. , 14 val., į Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijos skaityklą rinkosi I- IV klasių mokiniai, norintys išbandyti jėgas meninio žodžio šventėje. Susirinkusiuosius žodžio mylėtojus fleitos lyriška melodija pasveikino Andrius, II f klasės mokinys, bei Neda, atlikdama dainą ,, Rudens naktis“. Konkurso vedėjai Iveta bei Deividas kreipėsi į žodį, kaip į stebuklą, kuris, kai dar buvo gūdu ir nyku, sutvisko tamsoje lyg žaibas, parodė kelią ir davė prasmę, pažadino snaudusias gelmes, atskleisdamas savimi pradžią ir pabaigą, laikinumą ir amžinybę, suteikė jėgą ir galią, pažymėdamas lemtį ir daiktus ženklais, kurie sušvinta mumyse it negęstančios žvaigždės...

Mokiniai deklamavo - Justino Marcinkevičiaus, Jono Strielkūno, Vytauto Mačernio, Adomo Mickevičiaus ir kitų autorių kūrinius. Vertinant buvo atsižvelgta į gebėjimą raiškai bei įtaigiai perteikti mintį ir temą; sceninę laikyseną; kalbos taisyklingumą. Vertinimo komisija išrinko konkurso nugalėtojus, kurie atstovaus gimnazijai rajoniniame meninio skaitymo konkurse:I- oji vieta - Emilė Žiedė Kirstukaitė ( IV e klasė); II – oji vieta - Justina Kukelkaitė ( IVe klasė), Eva Juškevičiūtė ( III d klasė). III – oji vieta - Austėja Šapolaitė ( I c klasė), Stanislovas Naikauskas ( III c klasė), Emilija Trumpaitė ( III d klasė).

Nugalėtojams buvo įteiktos padėkos ir gimnazijos vardą įprasminančios atminimo dovanėlės. Paskatinimo prizus pelnė Eurika Čelkytė ( I c klasė), Airika Judakovaitė ( II c klasė), Augustas Butėnas ( III d klasė) ir Modestas Baltrūnas ( IV klasė). Lietuvių kalbos mokytoja Rima Konopienė pasidžiaugė, kad dalyviai yra talentingi meninio žodžio puoselėtojai, gebantys jausti ir išreikšti žodžio prasmę, ir kvietė kitais metais į žodžio šventę. Sveikinimai konkurso nugalėtojams!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos