Akcija ,, Gėlių žiedai“

geliu ziedai (1)Tegul žydi mūsų atmintis
Į mirusių miestą ramybė ateis-
Gyventojai amžiams nurimo.
O puokštėj baltoj chrizantemos išskleis
Gijas praeities atminimų...

          Artėja Vėlinės. Greitai krintančių lapų simfonija, visose kapinaitėse švytinčių chrizantemų žiedai ir žvakių ugnelės suartins gyvųjų ir mirusiųjų pasaulius. Tai amžinas ryšys, simbolizuojantis, kad išėjusieji niekada nebus pamiršti, kad deganti ugnis- tai siekis susitaikyti, sušildyti dvasios ir ugnies liepsna tuos, kurių žemiškajame pasaulyje niekada nebebus.

         Jau tapo tradicija, kad Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos mokiniai prieš Vėlines tvarko ir pagerbia Lietuvos savanorių kapus ir partizanų žūties vietas, padeda nupintus vainikėlius, uždega žvakutes.  Šių metų   rugsėjo 21 d. I- ųjų klasių mokiniai su lietuvių kalbos  mokytoja Indra Kazulėniene taip pat dalyvavo akcijoje ,, Gėlių žiedai“. Žvakių šviesa nušvito ir gėlių vainikėliais pasipuošė karių savanorių kapai Tumasonyse  ir Gediškiuose  bei paminklai ir atminimo vietos, esančios Rokiškio psichiatrijos teritorijoje, prie koplystulpio ,, Kančia aerodromo teritorijoje ir prie  jų iš Sibiro akmenėliai. Mokinių primintos žuvusiųjų bei nukankintojų kovotojų už laisvę istorijos, susimąstymas, bendrystės jausmas suteikia viltį, kad jaunoji karta neužmirš didvyrių pasiaukojimo už Lietuvos laisvę.

          Akcijos pagrindinis renginys vyko spalio 26 d. Plunksnočių miške, Rokiškio kaimo seniūnijoje,  prie atstatyto partizanų bunkerio. Istorinė laisvės pamoka buvo  skirta poetės partizanės Dianos Glemžaitės ir Algimanto apygardos kunigaikščio Margirio rinktinės, Gedimino kuopos rinktinės partizanų 70-ųjų žūties metinių paminėjimui. Renginio vedėjai- gimnazijos mokiniai Airika Judakovaitė ir Povilas Čaikauskas bei istorijos mokytoja Dijana Meškauskienė pristatė istorinius įvykius. Džiugu, kad  mokiniai vis aktyviau dalyvauja patriotiniuose renginiuose- taro jų ir gimnazijos seimo atstovai, Juodupės bei Pandėlio gimnazijos mokiniai, kurie  skaitė Dianos Glemžaitės eiles bei dainavo dainas. O gimnazistų rankose laikyta trispalvė, iškovota už pilietinę patriotinę veiklą, garbingai pateisina savo vardą.

I.Kazulėnienė