Saulė glosto upes ir miškus

saule glosto upes ir miskus (1)Birželio 14-15 dienomis ekologų klubo nariai išsiruošė į stovyklą. Ankstų rytą aptarę stovyklos planą išvykome į Mindūnų apžvalgos bokštą Molėtų rajone. Bokšto aukštis 36 metrai (antras pagal aukštį Lietuvoje). Į bokštą ne visi išdrįso kopti. Užlipę matėme nuostabius gamtos vaizdus, per žiūronus stebėjome įvairias ekologines bendrijas, tiek miškų, tiek ežerų.

Apsigyvenome Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centre Švenčionių rajone. Įsikūrę ir pailsėję išvykome į žygį Sirvetos regioninio parko pažintiniu taku stebėti mitologinių objektų, floros ir faunos. Žygyje orientavomės pagal paukščio skulptūrą. Take matėme dievybės Medeinos skulptūrą.

Po žygio susipažinome su Kaltanėnų skulptūrų parku, jo želdiniais ir flora. Nustebome, kad jame galima pramogauti ir ilsėtis su palapinėmis.

Sutemus išplaukėme į naktinį ekologinį vandens žygį valtimis. Plaukimo metu mus lydėjo mėnulis, tamsoje buvo nelengva orientuotis ir įveikti kliūtis. Nors po žygio jėgos išseko, tačiau dar dalyvavome naktinio kvadrato ir krepšinio varžybose. Visai jėgoms išsekus nuėjome šiek tiek pasnausti.

Po pusryčių išplaukėme į ekologinį žygį baidarėmis Žeimenos upe. Plaukti buvo nelengva, daug kliūčių, labai pavargome, net norėjome verkti. Po plaukimo dar pėstute turėjome pasiekti autobusą. Dviračiais važinėjome po Kaltanėnų apylinkes. Matėme nuostabias senovines sodybas, lietuvių liaudies paveldą. Nors visi buvome labai pavargę, bet namo grįžome dainuodami. Mums pritarė ir mokytoja, ir vairuotojas.

Ekologų klubo „Medeina“ nariai Deimantas, Goda, Gerda, Kornelija.