Jaunųjų ūkininkų turistinė stovykla „GAMTOS DĖLIONĖ“

Nida (1)Rugsėjo 4-6 dienomis gimnazijos jaunieji ūkininkai dalyvavo stovykloje Nidoje. Į kelionę išvykome 6 val. ryte. Kelionėje gidas Evaldas  mums papasakojo apie Aukštaitijos ir Žemaitijos bei Kuršių nerijos gamtą. Pirmiausia sustojome Kėdainių rajone esančiame Žebarauskų bulvių ūkyje. Susipažinome su ūkininku Rimantu Žebarausku. Pats ūkininkas , aistringas medžiotojas, mums parodė savo ragų kolekciją ir šiek tiek papasakojo apie ją. Lankėme  ES standartus atitinkantį bulvių ūkį. Ūkininkas  parodė  savo ūkį, papasakojo,  kaip bulvės iš laukų patenka į parduotuvių lentynas. Vėliau važiavome į laukus apžiūrėti, kaip nuimamas derlius, sandėliuojamos bulvės. Ekskursijos po ūkį pabaigoje jo savininkas mus pavaišino virtomis bulvėmis ir kefyru. Visi skaniai pavalgėme ir toliau tęsėme kelionę .

 Atvykę į Klaipėdą, turėjome apžvalginę ekskursiją  po senamiestį , grožėjomės pastatų architektūra ir istoriniais paminklais.

  Persikėlę keltu pasiekėme Nidą. Pavalgę kavinėje ,,Senas uostas" įsikūrėme viešbutyje ,,Zunda". Vėliau apžiūrėjome Parnidžio kopas. Nuo kopos atsiveria labai gražus vaizdas - matosi jūra, kopos, marios. Pabuvę prie  jūros grįžome viešbutį , turėjome laisvo laiko  pasivaikščioti  po Nidą.

   Antrąją dieną papusryčiavę su nacionalinio parko darbuotoja Barbora vykdėme savanorišką veiklą Kuršių nerijos nacionaliniame parke: eidami pajūriu, rinkome šiukšles ir kopose rovėme mažas pušeles. Popietę plaukiojome po marias  laivu“ Austėja“. Plaukdami matėme skraidančius kormoranus, briedžių pėdsakus kopose, grožėjomės Nidos kraštovaizdžiu.

  Paskutiniąją dieną atsisveikinę su Nida važiavome prie mirusių kopų. Stebėjome paukščių migraciją.    Kormoranų kolonijos vietoje stebėjome invazinės rūšies padarinius. Po to persikėlėme į Klaipėdą. Iš Klaipėdos važiavome į Kretingą, ten apsilankėme žiemos sode, kuriame susipažinome su sodo ekspozicija.   Pasivaikščiojome po dvaro kiemelį ir  kupini geros nuotaikos  grįžome į Rokiškį.

Erika ir Dovilė