Penkerių dešimtmečių akcentai

Makut pradzia3 ia vid pradziaKiekvieno žmogaus gyvenimas susijęs su mokykla. Šioje įstaigoje žmonės pradeda savo kelią. Čia sienos prisigėrę žaismingo vaikų klegesio, džiaugsmo ir nusivylimo ašarų, nerūpestingos vaikystės nuotykių, netikėtų potyrių ir dar daug kitokių reiškinių... Čia perskaityti patys brangiausi žodžiai žemėje, čia gimė pirmoji meilė, svajonės, augo, bujojo viltys... Čia...

 

Taip, čia praleisti gyvenimo dešimtmečiai moksleivių, gimnazistų, mokytojų. Čia mokėsi jau kelios kartos...
Gimnazijos biblioteka, skaitykla buvo ir yra ta vieta, kurioje alsuoja pasaulio išmintis, ramybė, atėję gimnazistai turi savus tikslus, o pati didžiausia vertybė, kad jie šiandien gali pasakyti: „Mums čia labai gera!”
Iš čia visus metus sklis informacija apie mūsų gimnaziją baigusius gimnazistus, mokytojus, apie kasdienybės aktualijas. Informacija bus perteikta miniatiūromis arba trumposiomis esė.
Nevengsiu ir pašmaikštauti, gilinsiuosi į rašytinius šaltinius, bendrausiu su įstaigą baigusiais gimnazistais, čia dirbusiais mokytojais. Šiandien apie tai teko kalbėti ir su ekonomistu, aktyviu kraštotyrininku, solidaus leidinio „Rokiškio Juozo Tumo- Vaižganto gimnazijai- 100“ sudarytoju Venantu Mačiekumi. Minėtasis leidinys – tvirtas pamatas, kuriuo galime naudotis, rengiant kitus kraštotyros darbus.
Informaciją skleidžiu socialinių tinklų gimnazijos paskyroje. Mielieji, tai kūrybinis darbas, o kūrybinio proceso negalima įsprausti į datų, lentelių, reikalavimų gniaužtus. Gimnazijos socialinių tinklų paskyroje matysite rubriką „PENKERIŲ DEŠIMTMEČIŲ AKCENTAI“. Tai atkarpa nuo Rokiškio III vidurinės mokyklos įkūrimo iki šiandien... Tai istorija, kurią rašė ir rašo kelios kartos. Tai penkerių dešimtmečių akcentai.
R.Kiselytė