Žemės diena

Minėdami pasaulinę Žemės dieną I klasių mokiniai kartu su  VDU Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA), su LR Aplinkos ministerija kovo 19 d. dalyvavo nuotolinėje  žaliojoje pamokoje „IŠSAUGOKIME MŪSŲ ŽEMĘ“.

Pasveikinę moksleivius į pamoką prisijungė eurokomisaras Virginijus Sinkevičius ir Aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Apie „meilę“ gamtai, kaip mes pasirenkame, ką mylėti ir saugoti, o ko nemėgti ir engti kalbėjo žinomas ornitologas, gamtos fotografas Marius Čepulis. Žaliojoje pamokoje pranešimą skaitė VDU Žemės ūkio akademijos Miškų ir ekologijos fakulteto Aplinkos ir ekologijos instituto direktorė, profesorė Laima Česonienė. Pranešimo tema ypač aktuali. Mokslininkė aptarė COVID-19 pandemijos poveikį aplinkai ir klimato kaitai.

2021 m. Žemės dienos tema „Atkurk mūsų Žemę“ pasirinkta neatsitiktinai. Daugiausia dėmesio skiriama natūraliems procesams, naujoms ekologiškoms technologijoms ir novatoriškam mąstymui, galinčiam atkurti pasaulio ekosistemas. Visi raginami prisidėti prie Žemės atkūrimo ne tik todėl, kad žmonėms rūpi gamtos pasaulis, bet ir dėl to, kad gyvename jame. Pradėti galime nuo mažų darbų – taupiau naudodami vandenį, išjungdami elektros lemputę, prisimindami puikią ir sveiką susisiekimo priemonę – dviratį.

Biologijos mokytoja V.Gudonienė