Pasirūpinkime paukščiais žiemą

Akcija „Lesyklėlė“

Sugrįžus žiemai I gimnazinių klasių moksleiviai, jų auklėtojai bei ūkininkų būrelis (vad. V. Gudonienė) suorganizavo akciją „Lesyklėlė“. Moksleiviai gamino  lesyklėles iš plastiko atliekų, medžio. Akcija prasidėjo sausį, o tęsis tol, kol paukščiams reikės pagalbos ieškant maisto žiemą.

E. Dzikavičiūtė Ib kl.

Paukščiai, kaip ir žmogus ar bet kuris kitas gyvūnas, nori būti sotūs ir turėti vietą, kur galėtų sušilti. Paukščius maitinti žiemą yra svarbu, nes žiemą labai sunku susirasti maisto, kai sniego daug  gatvėse  ir kiemuose. Paukščiai žiemą ne tik maitinasi, bet ir rūpinasi savo palikuonimis, kurie turi sustiprėti  , kad galėtų skristi. Inkilėlius svarbu gaminti ir juos kabinti, kad paukščiai turėtų, kur dėti kiaušinius. Paukščių populiacija gali labai išretėti, jeigu mes, žmonės, jais nesirūpinsime. Žmonės į gyvūnus ne visada žiūri rimtai.  Svarbu jais rūpintis, jeigu norime išgirsti jų balsus pavasarį.

G.Kregždėnaitė Id kl.

Į mūsų lesyklėlę atskrenda zylutės ir žvirbliai. Jie labai mėgsta  saulėgrąžas ir lašinukus. Aš stebėjau, kaip atskrenda zylutė, sulesa vieną saulėgrąžą ir nuskrenda ant kitos šakos, kai sulesa, vėl grįžta. Man labai patinka stebėti paukščiukus, kai jie lesa.

G.Varaneckaitė Ic kl.

Paukšteliai, nutūpę ant lesyklėlės, lesa batono trupinius, grūdelius. Man atrodo, kad prasminga padėti  paukščiams žiemą.

A.Bražulytė Id kl.

Lesindama paukštelius pastebėjau, kad jie yra apdairūs, atsargūs, nuolat stebi aplinką ir reaguoja į įvairius garsus. Paukšteliams patinka saulėgrąžos, sojų kruopos. Pajutę pavojų paukšteliai vieni kitiems perduoda įspėjamuosius garsus, kad visi būtų atsargūs. Į mano lesyklėlę atskrenda zylės ir žvirbliai. 

E.Chlebnikovaitė Id kl.

Aš paukštelius lesinu mišiniu iš lukštentų ir nelukštentų saulėgrąžų, kanapių, sezamo, moliūgų sėklų. Paukšteliai nelesė avižų, labai išrankūs kruopoms. Į lesyklėlę atskrenda zylutės, bakutis, žvirbliai. Bakutis yra labai nedraugiškas, nes, kai lesa, daugiau niekam neleidžia.

M.Gedgaudaitė Ie kl.

Dalyvavau akcijoje ,,Lesyklėlė‘‘, ypač patiko gaminti lesyklėlę, ją sukonstravau lengvai ir greitai.

Gamtosauginių mokyklų koordinatorė R.Pranckūnienė