Integruota biologijos ir fizinio ugdymo pamoka neformalioje aplinkoje
Rugsėjo 25 d. Ic klasės mokiniai dalyvavo integruotoje biologijos ir fizinio ugdymo pamokoje Dusetų girioje. Keliaudami pėsčiomis (Rokiškio krašto miškų karūnos ir gamtos laboratorijos pažintiniu taku), įveikėme 3,4 km. ilgio atstumą. Miško išteklių specialistas Edmundas Lašas ir miško apsaugos specialistas Virginijus Pačiūlis supažindino moksleivius su Rokiškio rajono miškų ir girių žymėjimo žemėlapiais, su Dusetų girios istorija susijusiais vietovardžiais.
Žygis vyko pažintiniu girios taku, kuriame yra 14 stotelių. Miško specialistai supažindino su kertinėmis miško buveinėmis, išmokė atpažinti medžių rūšis, matuoti su specialiais prietaisais ir centimetru medžių skersmenį, nustatyti aukštį, paskaičiuoti medienos kiekį, nustatyti medžio amžių. Perėjome įspūdingą Vasynos pelkę, kuri užima 80 ha. Susipažinome su gamtiniu rezervatu, sužinojome, kaip jis saugomas ir kokia jo ekologinė reikšmė. Sužinojome, kad girioje saugoma daugiau nei 60 į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų augalų, gyvūnų, grybų rūšių. Dusetų giria gali didžiuotis vienu iš rečiausiai augančių vaistinėmis savybėmis pasižyminčiu mėškiniu česnaku. Taip pat lankėmės Rokiškio miškų urėdijos Kamajų girininkijos informaciniame centre, kur apžiūrėjome gyvūnų ragų ir iškamšų kolekciją. Žygio pabaigoje užsukome į 2008 m. pripažintą gražiausia Lietuvoje Juozo Latvėno sodybą. Sodybos šeimininkas supažindino su savo retų augalų kolekcija. Vien Astilbių sodyboje auga 240 veislių, tvenkinyje – 16 lelijų rūšių. Šeimininkas pasivaišino aktinidijomis, didžiuliais riešutais.
Aktyviai pailsėję, daug sužinoję, žygio metu nukeliavome 11 tūkstančių žingsnių.
Integruotą pamoką – žygį organizavo mokytojos Liuda Pernavienė ir Virginija Gudonienė
https://www.rvg.lt/index.php/gamtosaugine-mokykla/236-integruota-biologijos-ir-fizinio-ugdymo-pamoka-neformalioje-aplinkoje#sigProIda68f795c05