Mes rūšiuojam

mes rusiuojam (3)„Mes rūšiuojam” – tai Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos ir VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos“ inicijuotas ir kartu su partneriais įgyvendinamas nacionalinis aplinkosauginis projektas, kuriame jau daugelį metų iš eilės dalyvauja mūsų gimnazijos mokiniai. Projekto metu renkamos elektronikos, baterijų ir akumuliatorių, automobilinės bei kitos atliekos. Atliekas renka UAB „Atliekų tvarkymo centras“. Šio projekto siekis, atkreipti dėmesį į aplinkos apsaugos problemas, efektyviai organizuoti elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamųjų baterijų atliekų rinkimą bei ugdyti jaunąją visuomenę – rūšiuoti, rinkti elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamųjų baterijų atliekas, jų nešalinti su kitomis buityje susidarančiomis atliekomis.

Projektas „Mes rūšiuojam“ – didžiausias Lietuvoje ekologinis projektas, skirtas aplinkos saugojimui, taršos mažinimui ir visuomenės ugdymui. Gamtos mokslų pamokų metu su moksleiviais aptariamos aplinkosauginės problemos, atliekų rūšiavimo būtinumas, elektronikos atliekų poveikis aplinkai.

Kiekvienais metais projektas „Mes rūšiuojam“ kviečia moksleivius dalyvauti ir piešimo konkurse. Šiais metais abiejų padalinių gimnazijos pirmokai piešė tema „Išradimas iš elektronikos ir baterijų atliekų“ pagal raktažodžius – „elektronika/baterijos/išradimas“. Originaliausi darbai buvo atrinkti ir išsiųsti piešinių konkursui bei eksponuojami gimnazijos erdvėse.

I.Vagonė