Biologijos-geografijos pamoka Dusetų girioje

dusetugiria (1)Rugsėjo 13 d.Ie klasės pokiniai dalyvavo pėsčiųjų žygyje Dusetų girioje, vadinamoje Rokiškio krašto miškų karūna ir gamtos laboratorija.Ėjo pažintiniu taku,kurio ilgis 3,4 km.Pėstute per gausios ir įvairove pasižyminčios augmenijos labirintą aplankė 14 stotelių.Dusetų girioje yra daug saugomų teritorijų. Čia įspūdinga Vasynos pelkė užimanti 80 ha.Vasynos žemapelkė kažkada buvo Sartų ežero atšaka.Dusetų girios botaninis-zoologinis draustinis užima 493 ha,Vasynos gamtinis rezervatas-196 ha.Abi šios teritorijos priskirtos Europos ekologiniam tinklui „Natura 2000“.Girioje saugoma daugiau nei 60 į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų augalų, gyvūnų, grybų rūšių. Pelkėje augantis Liekninis beržas taip pat įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą.

Visas Dusetų girios paslaptis atskleidė Rokiškio padalinio miškininkai, Sartų ir Gražutės regioninio parko specialistai.
Žygį baigėme padalinio informaciniame centre,kur susipažinome su gamtos vertybių fotografijų ekspozicija bei pateikta informacija apie saugomas augalų ir gyvūnų rūšis.Prie arbatos puodelio miškininkai papasakojo ir kvietė diskutuoti apie miško gyvenimą ir jo apsaugą.

Su gera nuotaika ir dainomis nuostabios gamtos apžavėti ,lengvai pavargę grįžome namo.

Mokytojos: V.Gudonienė ir D.Ščiuplienė