Kursai Florencijoje

Erasmus+

 

 

Florencija (1)Birželio 17-22 dienomis, vykdant Erasmus+ KA-1 projekto “ Tobulėjantys mokytojai- geresnė mokykla” veiklą, teko dalyvauti kursuose “ Klasės vadybos sprendimai mokytojams: naujos metodikos, efektyvi motyvacija, bendradarbiavimo ir vertinimo strategijos”. Visą savaitę kursus vedusi lektorė Sheila Corwin pateikė daug medžiagos apie klasės valdymą- kaip tvarkytis su sudėtingo elgesio atvejais klasėje, mokinių motyvaciją, kurios pagrindiniai garantai yra veiklų įvairovė, užimtumas pamokoje, geri santykiai su mokytoju ir draugais.  Kursuose buvo kalbama ir apie atbulinės pamokos metodą(Flipped classroom), apie užduotimis bei projektais grįstą mokymą ir kitus dalykus.

Kursuose dalyvavo 14 mokytojų iš įvairių Europos šalių tokių kaip Šveicarija, Suomija, Slovakija, Ispanija, Lenkija, Prancūzija, Graikija bei Jordanija. Visi dalyviai pristatė savo mokyklas, kuriose dirba, pasidalino savo darbo patirtimis bei iššūkiais. Piršosi mintis, kad kokiose skirtingose šalyse begyventume, kokiose skirtingose mokyklose bedirbtume, visiems mokytojams aktualios tos pačios švietimo problemos.

Viena iš kursų programos dalių buvo pažintis su Toskanos regiono istorija bei kultūra susipažįstant ne tik su Florencijos miestu, bet ir UNESC-o paveldo saugomais objektais- Sandžeminjano miestu, Monteredžionio pilimi bei Sienos miestu.

Šie kvalifikacijos kėlimo kursai ne tik suteikė naujų žinių ir įžvalgų darbui mokykloje, bet ir buvo gera proga sutikti mokytojus iš kitų Europos mokyklų, pasikeisti patirtimis bei kontaktais, praplėsti kultūrinį pažinimo akiratį.

Mokytoja Irena Laužadienė, projekto koordinatorė, kursų dalyvė