Pirmasis projekto partnerių susitikimas Ventspilyje

LogosBeneficairesErasmus RIGHTfunded

 Spalio 4-8d. vyko pirmasis Erasmus+ KA229             projekto „Old places – new spaces“ vizitas Ventspilyje, Latvijoje. 6 „Romuvos“ padalinio ir 2 Senųjų rūmų mokinės bei 3 mokytojos atstovavo mūsų mokyklai ir šaliai.

Spalio 4 d., pirmadienis – pirmiausia kartu su projekto dalyviais iš Latvijos, Slovakijos ir Turkijos susipažinome su Ventspiliu – dalyvavome apžvalginėje ekskursijoje, klausėmės įdomaus gidės pasakojimo.  Aplankėme net 3 aikštes – Lielais, rašytojų namų  ir turgaus. Popietę apžiūrėjome modernią Parventos biblioteką. Joje  lankytojai gali susipažinti ne tik su knygomis, bet ir parodomis, žaisti stalo žaidimus, klausytis  muzikos, taip pat žiūrėti filmus. Vėliau nuvykome į Ventspilio 1-ąją valstybinę gimnaziją. Mokyklos salėje mus pasitiko direktorė ir mergaičių choras. Pasiklausę latvių tautinių dainų, pristatėme savo gimnaziją, klausėmės   partnerių prisistatymų. Tuomet šeimininkai, latvių mokiniai, mums aprodė savo mokyklą.

Spalio 5d., antradienis – antros dienos rytas prasidėjo darbingai. Kūrėme skaitmeninę enciklopediją apie etnokultūrinius šalies simbolius. Po to atėjo metas atsipūsti – vykome į didžiausią Latvijos planetariumą ir žiūrėjome filmą „Mūsų žiaurioji planeta“. Popietę Amatų centre buvome supažindinti su Latvijos kultūriniu paveldu. Vėliau  susitikome su Ventspilio meru J. Vitolinš. Jis papasakojo, kuo Ventspilis yra ypatingas ir ką čia galima nuveikti. Po susitikimo vyko kūrybinės dirbtuvės, kuriose buvome supažindinti su 3 skirtingomis  marškinėlių dekoravimo technikomis. Kiekvienas išradingai dekoravome savo marškinėlius.

Spalio 6d., trečiadienis – šią dieną išvykome iš Ventspilio aplankyti 3 vietovių – Kuldygos, Alsungos ir Jūrkalnės. Pirmasis objektas Kuldygoje, kurį aplankėme ,– plačiausias krioklys Europoje. Taip pat susipažinome su miesto istorija, aplankėme žavų senamiestį. Alsungoje kepėme tradicinį latvių patiekalą – sklandrausį. Tai ruginis paplotėlis, įdarytas morkomis, bulvėmisir kmynais. Po to klausėmės Suitų regiono (latvių etninės grupės) dainų, šokome tradicinius šokius. Paskutinė stotelė – Jūrkalnė. Čia galėjome pasiklausyti jūros ošimo.

Spalio 7d., ketvirtadienis – saulėtą rytą aplankėme Livonijos Ordino pilį Ventspilyje. Iš pilies bokšto atsivėrė miesto panorama, buvo matyti Baltijos jūra ir upė Venta. Popietę jaunimo centre klausėmės pasakojimo apie jaunimo veiklas ir galimybes Ventspilio mieste. Grupelėse  diskutavome  apie savo miesto jaunimo veiklą. Dienai besibaigiant, aplankėme liaudies buities muziejų, kur klausėmės gido pasakojimo. Taip pat pasivažinėjome siauruku po inkarų parką.

Spalio 8d., penktadienis – paskutinę vizito dieną  -  baigiamasis koncertas modernioje, naujai pastatytoje Ventspilio koncertų salėje „Latvija“. Vizitas buvo pradėtas choro , o užbaigtas gimnazijos mokinių pučiamųjų orkestro koncertu. Visiems dalyviams – mokytojams ir mokiniams iš Lietuvos, Latvijos, Slovakijos bei Turkijos- gimnazijos direktorė įteikė sertifikatus.

Mokytojos ir mokinės  grįžo kupinos įspūdžių bei gerų emocijų. Tęsime projekto veiklas ir lauksime kitų susitikimų su partneriais.

 Deimantė Savickaitė, II e klasės mokinė