Inovatyvi švietimo lyderystė: „minkštųjų“ įrankių rinkinys

Erasmus+ prezentacijai

 

            Rugsėjo 18-22 dienomis Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos formalių ir neformalių lyderių grupė dalyvavo Erasmus+ projekto „Lyderystė ugdymosi pažangai“ mokymuose „Inovatyvi švietimo lyderystė: „minkštųjų“ įrankių rinkinys“ Romoje.

Mokymuose kartu dirbta su Vokietijos, Maljorkos, Kroatijos mokyklų mokytojomis ir vadovėmis. Mokymų metu lektorė kvietė diskutuoti apie šalių švietimo problemas, iššūkius, mokyklų būtinybę keistis ir suvokti „minkštųjų“ įgūdžių svarbą. Aptartos būtinos kompetencijos šių laikų žmogui (sąmoningos ir nesąmoningos), paminėta, kad šiuolaikiniam jaunam žmogui svarbu ugdytis atsparumą iššūkiams. Užsiminta ir apie dirbtinio intelekto įtaką ugdymo procesui. Kalbėta apie aiškių tikslų ir greito grįžtamojo ryšio svarbą, ugdymo metodų žaidybinius elementus. Pabrėžta, kad norint pasiekti rezultatų, vadovui ar mokytojui svarbi empatija, gebėjimas klausyti bei rūpintis savo emocine sveikata. Taip pat kalbėta apie vidinę ir išorinę motyvaciją,  kultūrinio intelekto svarbą dirbant su suaugusiais žmonėmis ar vaikais, aptartos iškylančios problemos mokytojo ar vadovo darbe, diskutuota apie konfliktų sprendimo būdus, lyderio gebėjimą būti suaugusiu žmogumi.

         Po užsiėmimų buvo rūpinamasi mokymų dalyvių kultūriniu intelektu ir aktyviai susipažinta su Romos senamiesčiu ir jos įžymybėmis (Koliziejumi, Vatikanu, Trevi fontanu, Pantenonu),  apsilankyta garsiojoje Borgezių meno galerijoje bei keliose nuostabiose bazilikose. Tokie mokymai įkvepia ir skatina mokytis bei keistis.

                                                                                                                              Audronė Stočkuvienė