Laiminga mokykla- laimingi mokytojai ir mokiniai

LogosBeneficairesErasmus RIGHTfunded

1 (1)Toliau tęsiamos Erasmus + KA122 projeko „Bendrųjų kompetencijų ugdymas- sėkmingas asmenybės formavimas“ veiklos. Spalio 3-8 dienomis gimnazijos mokytojos Liudmila Pernavienė,Irena Laužadienė bei socialinė pedagogė Jurgita Adomavičienė dalyvavo Europass Teacher Academy organizuojamuose kvalifikacijos kėlimo kursuose „ Laimingos mokyklos: pozityvus švietimas gerbūviui ir gyvenimo įgūdžių formavimui“ Barselonoje.

Kursų metu buvo paliestos laimės, laimingos klasės, pozityvios psichologijos ir pozityvaus švietimo, dėkingumo ir dėmesingumo, asmeninių vertybių ir stiprybių bei kitos temos. Šios problemos labai aktualios  tiek mokykloje, tiek gyvenime. Psichinė savijauta viena pažeidžiamiausių tarp moksleivių. Kursuose įgytos teorinės žinios ir praktiniai pavyzdžiai - puikios priemonės dirbant su vadovaujama klase, jos gali puikiai papildyti mūsų gimnazijoje vykdomą LIONS QUEST programą. Praktiniai mokymų užsiėmimai sukėlė minčių, kad galima fizinį ugdymą integruoti su kitais dalykais, puoselėti gerą emocinę savijautą per kūrybines veiklas gimnazijoje.

Kursai palietė labai svarbias ir aktualias temas, ypač paaštrėjusias po Covid 19 pandemijos. Labai dažnai net nemokame įvardinti to, ką jaučiame patys. Praktiniai užsiėmimai komandose su 6 skirtingų šalių pedagogėmis iš Suomijos, Kroatijos, Vokietijos, Rumunijos ir Vengrijos suteikė pažinimo, bendradarbiavimo žinių. Nuostabus, konkretus ir šiltas dėstytojos Martos Mandolini bendravimas, perteikiant informaciją bei   užduotis, buvo labai įdomus ir gerai įsisavinamas. Ypač gerą įspūdį paliko paskaita Barselonos universiteto sode, kur tobulinome dėmesingos fotografijos įgūdžius.

Ši informacija greit pasieks mokinius ir mokytojus. Kokius klausimus turime užduoti sau, norėdami įvardinti savo emocijas ir jausmus, kokį mane mato aplinkiniai, kokius galime susikurti trumpus ritualus savo grupelėse, kurie teiktų pasitikėjimą vienas kitu, atsipalaidavimą ar susikaupimą.

Šalia mokymų vyko pažintis ir su nuostabiu Barselonos miestu. Aplankėme Sagrada Familia katedrą, Guel parką, Barselonos katedrą, Batlo namą, Ispanijos aikštę, kur gėrėjomės šokančiais fontanais... Iš tiesų pasisėmėme ne tik dalykinių žinių, bet ir praplėtėme kultūrinį akiratį.

Projekto dalyvės Jurgita Adomavičienė, Liudmila Pernavienė ir Irena Laužadienė