Karjeros diena

Vasario 25 d. gimnazijoje vyko „Karjeros diena 2021“. Dėl tebesitęsiančio karantino karjeros diena vyko nuotoliniu būdu. Joje dalyvavo  9 universitetai: KTU, LSMU,LSU,VDU,MRU,VU,VGTU, ISM , GJŽLKA, 3 kolegijos: VK, KK, KTK, taip pat renginyje dalyvavo KALBA, kuri išsamiai pristatė  studijų galimybes užsienyje.

Mokinių nuomonės apie šį renginį:

Kokia karjeros dienos nauda? 

  Karjeros dienos renginyje buvo pristatytos kolegijos ir universitetai, supažindinama su darbu, veikla, užsiėmimais juose. Manau, kad mokyklos turėtų organizuoti panašius renginius kasmet. Daugeliui mokinių, kurie nežino, kokį kelią nori pasirinkti ateityje, tokie renginiai padeda apsispręsti. Moksleiviai, kurie jau pasirinko savo gyvenimo kelią, gali praplėsti žinias apie tam tikrą universitetą ar kolegiją. Asmeniškai aš jau žinau, ką noriu studijuoti, todėl šiame renginyje domėjausi, kokiomis sąlygomis studentai mokosi, kaip ir kokius egzaminus reikia išlaikyti norint įstoti, kokios yra galimybės baigus studijas. Į kitas paskaitas jungiausi dėl to, kad praplėsčiau savo žinias. Manau, kad žmonės, kurie atstovavo universitetus ir kolegijas, įdėjo daug pastangų ir geranoriškumo, kad moksleiviams išsamiai pateiktų reikiamą naudingą informaciją ir atsakytų į visus iškylančius jų klausimus. Noriu nuoširdžiai padėkoti žmonėms, kurie suplanavo šį renginį, kurie pristatė universitetus ir kolegijas. Jūs padedate mums apsispręsti, kokią gyvenimo kryptį mes norime pasirinkti ateityje!

Rugilė Rakauskaitė I d klasė

Karjeros diena puiki galimybė susipažinti su aukštosiomis mokyklomis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Leido palyginti studijų kainas, galimybes baigus jas, mokslo ir praktikos sąlygas. Susipažinau su aukštųjų mokyklų mokymosi tvarka ir organizuojamais renginiais , tad ši diena leido man pasirinkti įstaigą, kurioje aš norėčiau mokytis baigusi dvylika klasių.

 Aistė Puidokaitė  III d klasė

 Karjeros diena gimnazistui, manau, yra labai svarbi, ypač jei yra galimybė išgirsti apie skirtingas mokymo įstaigas ir pradėti planuoti ateitį pagal savo galimybes. Būdama dešimtokė galiu nuoširdžiai pasakyti, kad galimybė padeda apsispręsti, kokias pamokas pasirinkti vienuoliktoje klasėje bei kokiu keliu gyvenime norėčiau eiti.  Dvyliktokui ypač svarbu, kokį kelią geriausia pasirinkti, kokia aukštoji mokykla tinkamiausia. Manau, kad tokių paskaitų tikrai reikia. Svarbiausia išsirinkti kuo geresnę mokymo įstaigą, taip pat labai svarbu pasirinkti tinkamą kryptį, kuria mokinys nori eiti gyvenime. Šiais metais išklausiau keturias paskaitas apie skirtingus Lietuvos universitetus. Buvo be galo įdomu sužinoti, kokios mokymo programos yra kiekviename universitete ir kiek skirtingų galimybių gali suteikti kiekvienas universitetas. Sužinojau, kad anglų kalba yra nemažai visokiausių studijų, tai lavina mokinio anglų kalbą bei suteikia daugiau galimybių tęsti studijas užsienyje. Pagal skirtingas mokymo programas  daugelis universitetų vykdo projektus užsienyje, kurių metu gali atlikti praktiką ar tiesiog pasimokyti užsienio universitetuose. Taip pat sužinojau, kad kiekvienas universitetas turi net po kelis padalinius, fakultetus, ypač Vilniaus universitetas. Taigi, kaip ir minėjau, manau, kad tokios pažintys su aukštštosiomis mokyklomis, yra naudingos kiekvienam gimnazistui. Labai džiugu, kad mokykla skiria dėmesio tokiems dalykams ir taip padeda savo mokiniams.

Inesa Matukaitė II f

Manau, kad karjeros diena išties buvo naudinga ne tik kiekvienam abiturientui, bet ir kitų klasių moksleiviams. Tie, kurie dalyvavo, gavo peno apmąstymams bei informacijos: pradedant nuo to į ką atsižvelgti renkantis studijas iki smulkiausių stojimo į aukštąsias mokyklassąlygų. Tokie renginiai kaip šis, be abejo, yra reikalingi mokyklai. Visos mokyklos mastu turėtų būti skirta daugiau dėmesio, nes tai realiai lemia moksleivių gyvenimus.

Jonas Trumpa IV klasė

Paskaitose labai informatyviai ir įdomiai lektoriai pristatė studijų programas. Pateikė naudingos informacijos apie įstojimo balus bei pinigines sumas už studijas. Ši diena aktuali bręstančiam  jaunam žmogui. Tad, tikiuosi, kad ši diena MŪSŲ mokykloje dar daugelį metų kels dideles viltis apie ateitį mūsų mokiniams.

Širdingai dėkojame. AČIŪ Jums! 

Juozapavičiūtė Gabija IV d klasė