Gimnazijos mokytojai ne tik atostogauja, bet ir mokosi

1 (1)LogosBeneficairesErasmus RIGHTfunded

 

Rokiškio Juozo Tumo- Vaižganto gimnazija įgyvendina Erasmus+ KA122 projektą „Bendrųjų kompetencijų ugdymas - sėkmingos asmenybės formavimas”. Tai trijų etapų projektas, kurio tikslas tobulinti mokytojų anglų kalbos žinias bei bendrąsias kompetencijas, susijusias su ugdymu bei sukauptą metodinę patirtį išbandyti savo darbe, dalintis sėkmės pavyzdžiais su kolegomis. 

Liepos 4 - 8 dienomis 9 gimnazijos mokytojos dalyvavo pirmame projekto etape - Maltos kalbų mokykloje „Easy school of languages” kartu su dalyviais iš Lenkijos, Vengrijos, Čekijos, Ukrainos, Japonijos ir  Kinijos mokėsi anglų kalbos. Užsiėmimai vyko skirtingo lygio grupėse, išskirtinis dėmesys buvo skiriamas žodyno turtinimui ir praktiniam kalbos vartojimui. Mokymo medžiaga buvo pritaikyta tiek individualiam darbui, tiek darbui porose bei grupėse, išbandyta daug naujų mokymo(si) metodų, kuriuos bus galima panaudoti ir savo darbe. 

Alinantis karštis nesustabdė noro artimiau susipažinti su Malta. Projekto grupė gyveno Valetoje- Maltos sostinėje, kuri įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Miestas sužavėjo išskirtine architektūra (šv. Jono katedra, Barakos sodai, Bastionas - gynybinė siena), siauromis akmenimis grįstomis gatvelėmis ir skersgatviais su daugybe laiptelių, draugiškais miesto gyventojais bei šurmuliuojančiu vakariniu gyvenimu. Grupė taip pat aplankė senąją sostinę Mdiną, praeitimi dvelkiantį Rabatą, Gozo ir Comino salas bei Mėlynąją lagūną. 

Savaitė buvo pilna judesio, gerų emocijų, naujų žinių ir patirčių. Projekto dalyvės džiaugiasi, kad buvo smagu mokytis kartu su įvairių tautų žmonėmis. Visus suvedė ir vienijo žingeidumas, noras tobulėti, susipažinti su kitos šalies istorija, kultūra. 

                                                                                      Parengė projekto dalyvės Valerija Misiūnienė ir Inga Vagonė