Velykinis sveikinimas

Informacija eksternams

Dėl pasirinktų BE perlaikymo 2021 m. pagrindinėje sesijoje prašome kreiptis į pavaduotoją Jolantą Juodinytę (Gimnazijos Senieji rūmai). Eksternas už kiekvieną pasirinktą BE moka po 14,48 €. Mokėti pavedimu į Rokiškio J.Tumo-Vaižganto gimnazijos sąskaitą LT 947182800000142692 (įstaigos kodas 302843970; AB Šiaulių banko kodas 71828). Kontaktai: tel. 8 458 51593; e-paštas rastine@rvg.lt

Fotokonkursas „Bundanti gamta“

   Dešimtoje klasėje per fizikos pamokas mokiniai nagrinėja temą ,,Paprastieji optiniai prietaisai“. Vienas iš aptariamų optinių prietaisų – fotoaparatas. Aiškindamiesi mokiniai sužino, kad fotografuojant šviesa patenka per objektyvo lęšių sistemą. Reguliuojant lęšių padėtį,  keičiasi vaizdas fokusuojamas fotoaparato langelyje. Kintamo židinio nuotolio objektyvai leidžia priartinti vaizdą. Šviesa patenka ant fotojuostelės, kurioje užfiksuojamas vaizdas.

    Šiuo metu yra populiari skaitmeninė fotografija. Nuo tradicinės ji skiriasi tuo, kad šviesa patenka ne į juostelę, o į šviesos gavėją, kur vaizdas išsaugomas atminties kortelėje.

    Fotografija yra viena iš meno rūšių. Todėl norint gauti kokybišką ir menišką nuotrauką, reikia žinot nemažai taisyklių: kaip sufokusuoti vaizdą, kada naudoti blykstę, kaip teisingai perteikti daikto formą, kaip kadre išdėlioti pagrindinius ir antraplanius objektus, kokius atstumus išlaikyti iki fotografuojamų objektų, kaip fotografuoti žmogų su akiniais ir t.t.

   Su šiomis taisyklėmis II a, b, c, e klasių mokinius supažindino dailės mokytoja I. Vagonė.

   Kaip mokiniai suprato ir įsisavino fotografijos įvadą, įrodė praktiškai. Jie atliko skirtą kūrybinę užduotį „Bundanti gamta“: ieškojo įvairių gamtos reiškinių, vaizdų, juos fiksavo ir pateikė po 5 nuotraukas.

Rasa Pranckūnienė, Vida Stalionienė