Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktoriaus 2021 m. vasario 28 d. įsakymu Nr.V-12, nuo 2021 m. kovo 1 dienos iki kovo 31 dienos gimnazijos I-IV klasių mokinių ugdymas pagal pagrindinio ugdymo ir vidurinio ugdymo programas vykdomas nuotoliniu būdu.

(skaityti įsakymą)

Informacija eksternams

Dėl pasirinktų BE perlaikymo 2021 m. pagrindinėje sesijoje prašome kreiptis į pavaduotoją Jolantą Juodinytę (Gimnazijos Senieji rūmai). Eksternas už kiekvieną pasirinktą BE moka po 14,48 €. Mokėti pavedimu į Rokiškio J.Tumo-Vaižganto gimnazijos sąskaitą LT 947182800000142692 (įstaigos kodas 302843970; AB Šiaulių banko kodas 71828). Kontaktai: tel. 8 458 51593; e-paštas rastine@rvg.lt

Fizikos pamoka kitaip - „Krentanti žvaigždė“

 II klasės gimnazistai vasario 8,9,12 dienomis dalyvavo nuotolinėje fizikos – astronomijos pamokoje „Krentanti žvaigždė“ . Moksleiviai sužinojo apie pagrindinius dangaus ir Visatos kūnus: Saulę, Mėnulį, Žemę, žvaigždes ir kitus. Astronominiai reiškiniai. Mėnulio fazės; diena- naktis; Saulės ir Mėnulio užtemimai; kiti astronominiai reiškiniai. Pagrindinės sezoninės senovės ir dabarties lietuvių šventės: Kalėdos, Velykos, Rasos. Dydžiai ir atstumai.  Visatos kūnų garsai.  Kaip visa tai siejasi su astronomija? Mokiniai per specialias programas buvo supažindinti su įvairių Visatos objektų skleidžiamomis bangomis-garsais.

AINORAS KRIUKELIS, II e Paskaita buvo įdomi. Daug sužinojau apie jau žinomas planetas ir išgirdau apie naujas, negirdėtas žvaigždes bei planetas. Sužinojau, kad iki saulės nuskristi truktų apie 1-1,5 metų.

DOMINYKAS BANYS,II e Tik paskaitoje pirmąkart sužinojau apie planetas ir juodas skyles.

PAULINA BITINAITĖ, II c    Buvo įdomu sužinoti apie visų planetų išsidėstymą ir dydį. Būtų įdomu nuvažiuoti pasibaigus karantinui į Molėtų observatoriją.

AUSTĖJA ŠAPOLAITĖ, II c Paskaita buvo įdomi, o nuotaiką pakėlė jaunesniųjų klasių moksleivių klausimai.

 Roberta Vinkšnelytė, II b Paskaita „Krentanti žvaigždė“ patiko. Sudomino kosmoso sandara ir kosmoso kūnų dydžiai, kokie iš tikrųjų yra milžiniški.

Erikas Jočys, II b Patiko, nes pats truputį domiuosi astronomija.                                

Armantė Sakalaitė, II a Man patiko. Esu panašių paskaitų klausiusi .Patinka kosmosas, jo garsai, vaizdai, spalvos. Tai tiesiog nuostabu ir gražu.

Fizikos mokytojai