Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktoriaus 2021 m. vasario 28 d. įsakymu Nr.V-12, nuo 2021 m. kovo 1 dienos iki kovo 31 dienos gimnazijos I-IV klasių mokinių ugdymas pagal pagrindinio ugdymo ir vidurinio ugdymo programas vykdomas nuotoliniu būdu.

(skaityti įsakymą)

Informacija eksternams

Dėl pasirinktų BE perlaikymo 2021 m. pagrindinėje sesijoje prašome kreiptis į pavaduotoją Jolantą Juodinytę (Gimnazijos Senieji rūmai). Eksternas už kiekvieną pasirinktą BE moka po 14,48 €. Mokėti pavedimu į Rokiškio J.Tumo-Vaižganto gimnazijos sąskaitą LT 947182800000142692 (įstaigos kodas 302843970; AB Šiaulių banko kodas 71828). Kontaktai: tel. 8 458 51593; e-paštas rastine@rvg.lt

Pasirūpinkime paukščiais žiemą

Akcija „Lesyklėlė“

Sugrįžus žiemai I gimnazinių klasių moksleiviai, jų auklėtojai bei ūkininkų būrelis (vad. V. Gudonienė) suorganizavo akciją „Lesyklėlė“. Moksleiviai gamino  lesyklėles iš plastiko atliekų, medžio. Akcija prasidėjo sausį, o tęsis tol, kol paukščiams reikės pagalbos ieškant maisto žiemą.

E. Dzikavičiūtė Ib kl.

Paukščiai, kaip ir žmogus ar bet kuris kitas gyvūnas, nori būti sotūs ir turėti vietą, kur galėtų sušilti. Paukščius maitinti žiemą yra svarbu, nes žiemą labai sunku susirasti maisto, kai sniego daug  gatvėse  ir kiemuose. Paukščiai žiemą ne tik maitinasi, bet ir rūpinasi savo palikuonimis, kurie turi sustiprėti  , kad galėtų skristi. Inkilėlius svarbu gaminti ir juos kabinti, kad paukščiai turėtų, kur dėti kiaušinius. Paukščių populiacija gali labai išretėti, jeigu mes, žmonės, jais nesirūpinsime. Žmonės į gyvūnus ne visada žiūri rimtai.  Svarbu jais rūpintis, jeigu norime išgirsti jų balsus pavasarį.

G.Kregždėnaitė Id kl.

Į mūsų lesyklėlę atskrenda zylutės ir žvirbliai. Jie labai mėgsta  saulėgrąžas ir lašinukus. Aš stebėjau, kaip atskrenda zylutė, sulesa vieną saulėgrąžą ir nuskrenda ant kitos šakos, kai sulesa, vėl grįžta. Man labai patinka stebėti paukščiukus, kai jie lesa.

G.Varaneckaitė Ic kl.

Paukšteliai, nutūpę ant lesyklėlės, lesa batono trupinius, grūdelius. Man atrodo, kad prasminga padėti  paukščiams žiemą.

A.Bražulytė Id kl.

Lesindama paukštelius pastebėjau, kad jie yra apdairūs, atsargūs, nuolat stebi aplinką ir reaguoja į įvairius garsus. Paukšteliams patinka saulėgrąžos, sojų kruopos. Pajutę pavojų paukšteliai vieni kitiems perduoda įspėjamuosius garsus, kad visi būtų atsargūs. Į mano lesyklėlę atskrenda zylės ir žvirbliai. 

E.Chlebnikovaitė Id kl.

Aš paukštelius lesinu mišiniu iš lukštentų ir nelukštentų saulėgrąžų, kanapių, sezamo, moliūgų sėklų. Paukšteliai nelesė avižų, labai išrankūs kruopoms. Į lesyklėlę atskrenda zylutės, bakutis, žvirbliai. Bakutis yra labai nedraugiškas, nes, kai lesa, daugiau niekam neleidžia.

M.Gedgaudaitė Ie kl.

Dalyvavau akcijoje ,,Lesyklėlė‘‘, ypač patiko gaminti lesyklėlę, ją sukonstravau lengvai ir greitai.

Gamtosauginių mokyklų koordinatorė R.Pranckūnienė